Výměny olejů motorů a převodovek a ostatních provozních kapalin

Servisní prohlídka s výměnou olejů a filtrů trvá cca 60 – 120 min a je vždy na počkání.

Aby motor v našem automobilu co nejdéle a spolehlivě fungoval, musíme provádět pravidelnou výměnu oleje. Tato výměna se provádí buď jednou za rok (není až tak důležité) nebo podle počtu ujetých km dle doporučení výrobce. Většinou výrobce uvádí hodnotu 15 000 km nebo 20 000 km. U nejnovějších automobilů se dokonce uvádí až 50 000 km! Vzhledem k tomu, že po takovém nájezdu dochází k naprosté degradaci motorového oleje, je nutno tyto hodnoty považovat pouze jako dobrý marketingový tah při prodeji nového vozidla.

Je všeobecně doporučeno olej měnit po 15 000 km nebo max. po 20 000 km. Delší interval přispěje pouze k zanesení motoru a k jeho nefunkčnosti, nebo závadám jako je zvýšená spotřeba oleje a pohonných hmot, ztráta kompresních tlaků, zhoršení emisních limitů a pod.

V našem autoservisu používáme pouze kvalitní značkové oleje a to přesně dle specifikace výrobce pro každý vůz.

Olej zásadně neodsáváme, vždy vypouštíme otvorem v olejové vaně. Při tomto kontrolujeme uchycení plastových krytů motoru a v případě nutnosti doplňujeme chybějící vruty, šrouby a pod.

Zásadně používáme pouze certifikované oleje od prověřených dodavatelů – nenakupujeme oleje v internetových obchodech a podobně, kde hrozí dodání falešného oleje – viz článek: http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/pozor-na-falesne-oleje-podivejte-se-do-pancovaci-dilny-mela-obrat-4-miliardy-rocne/

Cena se většinou pohybuje v rozmezí 1000 – 2000,- Kč (bez DPH 21%) – dle množství a značky oleje. Cena je včetně olejového filtru, práce a kontroly technického stavu Vašeho automobilu.

V případě Vašeho zájmu, provádíme dekarbonizaci motoru profesionálními přípravky BG – info u nás.

Olej v mechanické a automatické převodovce měníme opět v intervalech dle výrobce. Interval, množství a předepsaný olej Vám rádi zdělíme při Vaší návštěvě.

Výměna chladící a brzdové kapaliny je doporučena po třech až pěti letech. V našem autoservisu je prováděna kontrola těchto kapalin při každé výměně motorového oleje. Obzvlášť před nadcházející zimní sezónou je vhodné zkontrolovat hodnotu nemrznoucí kapaliny – provedeme na požádání a zdarma.

V případě Vašeho zájmu doplníme kapalinu do ostřikovačů. Používáme celoročně nemrznoucí kapalinu – předcházíme tím zamrzání a poruchám při opomenuté výměně před zimou. Nejčastěji se jedná o prasklé motorky ostřikovačů, prasklé a uvolněné hadičky a prasklé nádržky ostřikovačů.