Montáž tažných zařízení

Provádíme odbornou montáž tažných zařízení na veškeré osobní, terénní a dodávková vozidla.

 • Tažné zařízení a vhodnou elektropřípojku vyberte na www.tazne.cz
 • Mějte na paměti, že elektropřípojka u dnešních automobilů je většinou podstatně dražší než samotné tažné zařízení.
 • Objednání tažného zařízení a elektropřípojky provedeme po upřesnění nejbližšího možného termínu montáže a po uhrazení zálohy 3000,- Kč
 • Doba montáže tažného zařízení s klasickou elektropřípojkou tvá 3 – 6 hod., dle náročnosti montáže.
 • Jsme držiteli autorizace pro montáž tažných zařízení. Po námi provedené montáži nemusíte na STK (bez poplatku cca 250,- Kč).
 • Cena za kompletní montáž je 2.000 – 3000,- Kč dle obtížnosti montáže.
 • Tažná zařízení montujeme pouze na vozy do r.v. 2010 a to jen u automobilů bez couvacích čidel. Z důvodu stále většího množství automobilů, kde je dodatečná montáž nerentabilní – úprava spočívá v doplnění mnoho komponent a cena se může vyšplhat až ke 100 000,- Kč, tuto dodatečnou montáž na novější vozy neprovádíme. V případě pořízení nového automobilu je nutné připlatit si tažné zažízení přímo u výrobce, nebo alespoň zaplatit přípravu tažného zařízení při výrobě vozu. Např. pokud Škoda Scala nemá přípravu na tažné zařízení – nikdy a nikdo nesmí namontovat dodatečně tažné zařízení. Na některá auta tažné zařízení nelze namontovat ani ve výrobním závodě. Např. žádná Škoda Citigo nebude mít možnost montáže tažného zařízení. Nikdy – ani při výrobě. Stále větší množství podobných aut sice může mít namontováno tažné zařízení, ale jen pro účel připevnění nosiče kol, nebo boxu na přepravu zavazadel. Provozovat přípojné vozidlo (vlek)  je u těchto aut zakázáno! Např. Toyota Aygo s tažným zařízením může tahat 0 kg přívěs! – tažné zařízení slouží jen pro svislé zatížení (nosič kol, box na přepravu zavazadel a pod.) do 60 kg. Dále je potřeba mít na paměti – u nás sice platí, že můžete zapřáhnout nebržděný přívěs o celkové váze 750 kg, ale např. Škoda Fabia může tahat přívěs s nákladem o celkové hmotnosti cca 450 kg. V případě hmotnosti přívěsu 300 kg, je možné naložit jen 150 kg náklad! Pokud – např. při běžné policejní kontrole bude zjištěno překročení váhy byť jen o jeden kilogram – riskujete pokutu až 50 000,- Kč a ztrátu několika trestních bodů! Pokud tedy tažné zařízení potřebujete z jakéhokoliv důvodu, pečlivě si prostudujte kolik za Vámi vybraný vůz můžete připojit nebržděný a bržděný přívěs. Spousta našich zákazníků se až od nás dozví, že jejich vysněný obytný přívěs, který už mají ve vlastnictví, vůbec nesmí za vozidlo – na které si chtějí nechat namontovat tažné zařízení – připojit!

Pro přihlášení tažného zařízení na příslušném dopravním inspektorátu potřebujete:

 • vyplněný formulář „Žádost o zápis změn údajů v registru silničních vozidel“ – tiskopis obdržíte u nás
 • velký technický průkaz
 • osvědčení o technickém průkazu
 • typový list tažného zařízení – obdržíte u nás
 • soukromá osoba – občanský průkaz (OP)
 • právnická osoba – živnostenský list (ŽL) nebo výpis z obchodního rejstříku
 • 50,- Kč poplatek za změnu údajů v registru silničních vozidel

Dopravní inspektorát Tábor – úřední hodiny:

Pondělí 8:00 – 17:00
Úterý 13:00 – 15:00
Středa 8:00 – 17:00
Čtvrtek 13:00 – 15:00
Pátek 8:00 – 11:30

V případě Vašeho zájmu a u vozidel, která jsou registrována na DI Tábor, provedeme přihlášení tažného zařízení za Vás za poplatek 500,- Kč (cena je včetně poplatku 50,- Kč za změnu údajů v registru silničních vozidel). V tomto případě je nutná vyplněná plná moc – k dispozici u nás.